Deprecated: Function eregi() is deprecated in /globals.php on line 52

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /globals.php on line 53
Serwis Jaworznickiego Stowarzyszenia Piłkarskiego Szczakowianka

http://www.zaklady-sportowe-online.com/

:: Dziennik Zachodni: Rekord w Jaworznie
Wiadomość dodana przez: Randall (2008-06-17 11:55:33)

O Szczakowiance, która występuje teraz jako KP Jaworzno nie było tak głośno od czasów awansu do ekstraklasy, a potem słynnej afery barażowej. Wyczynem klubu z Jaworzna zainteresował się nawet TVN24. Wszystko to za sprawą najwyższego w polskiej piłce zwycięstwa - 34:0 (19:0). Podopieczni grającego trenera Andrzeja Sermaka zdecydowanie wygrali rozgrywki w sosnowieckiej klasie A, gromadząc 80 punktów. Na koniec rozgromili Tęczę Błędów, która przyjechała w siedmioosobowym składzie.
- Należą się podziękowania przeciwnikowi, że zagrał w tym meczu. Mieliśmy jednak ułatwione zadanie, bo było ich tylko siedmiu Podeszliśmy do sprawy poważnie, zawsze wpajam zawodnikom, że piłka nożna polega na strzelaniu bramek - podkreśla Sermak.
Aż siedemnaście goli w rekordowym meczu zdobył Radomir Jarzynka. Z dorobkiem 65 trafień został królem strzelców. - To jest tylko klasa A, wyżej już będzie o wiele trudniej. Mam nadzieję, że grałem w taki meczu pierwszy i ostatni raz. To nawet nie wynik z piłki ręcznej, bo tam nie wygrywa się do zera - stwierdził Jarzynka.
Jaworznianie pobili swój klubowy rekord, który również był rekordem Polski. Szczakowianka w 1951 roku wygrała 33:0 z Budowlanymi Trzebinia. 173 zdobyte w tym sezonie bramki to również rekord klubu, który obchodzi 85-lecie istnienia.
adres tej wiadomości: http://www.zaklady-sportowe-online.com//news.php?id=641